Interesne dejavnosti potekajo po zaključku dnevnega programa, ki jih izvajajo zunanji izvajalci v skladu z njihovimi programi. Tako za programe kot za varnost otrok v času izvajanja prevzemajo polno odgovornost.

V dodatne programe oziroma v interesne dejavnosti lahko vključite otroke po dopolnjenem 4. letu starosti. Izvajajo se pod pogojem zadostne prijave otrok in jih v celoti financirajo starši, vrtec zagotavlja le brezplačno uporabo prostorov.

CICIBAN PLANINEC

Prizadevamo si, da bi otroci čim več svojega otroštva preživeli v pristnem, neposrednem stiku z naravo, zato smo za otroke po dopolnjenem 4. letu starosti ustanovili planinski krožek "Ciciban planinec", ki ga izvaja Natalija Vahčič. Krožek poteka  v soorganizaciji OŠ Artiče. Otroci si razvijajo telesno vzdržljivost, vztrajnost, krepijo si voljo, spoznavajo naravne lepote in znamenistosti domačega kraja in njegove okolice. Seznanijo se z simboli planinske organizacije, s primerno planinsko opremo in nevarnostmi, na izletih pa skupaj z starši tkemo medsebojna prijateljstva.

ŠPORTNI PROGRAM

V programu ABECEDA ŠPORTA sodelujejo otroci od 4. do 6. leta starosti, v skupinah od 10 do 15 otrok. Cilji programa so usmerjeni v celovit razvoj otrok s poudarkom na razvoju motoričnih sposobnosti. Program zajema različne vsebine, skozi katere otroci preko igre gradijo in razvijajo gibalne sposobnosti (plazenje, lazenje, skoki, plezanje, premagovanje ovir, izvajanje preprostih otroških plesov). Športni program bo potekal od oktobra do maja, vsebuje pa tudi gimnastično abecedo, abecedo z žogo, judo abecedo. Vadba poteka 1x tedensko, ob ponedeljkih v dveh skupinah (1. skupina: 14.30 - 15.15; 2. skupina: 15.20 - 16.05), cena je 15 EUR/mesec. Športno abecedo bo vodila prof. športa Petra Hotko.

OTROŠKA NOGOMETNA ŠOLA

Program dela je usmerjen v navajanje na zdravo življenje, vzgojo volje pri telesnih in psihičnih naporih, navajanje na medsebojno sodelovanje v skupini in še posebej v pripravljenost na vključevanje na proces treninga, utrjevanje interesa za nogomet in delovne navade.

V programu bodo vključeni otroci od 5 let naprej in 1. triade. Vadba treningov bo potekala 1x tedensko v telovadnici OŠ Artiče.

Program vadbe je prilagojen starosti in sposobnosti otrok in poteka pod vodstvom športnih mentorjev s predpisano izobrazbo.  Vadba je sestavljena iz uvodne elementarne ali tekalne igre, otroke se bo navajalo  na zdravo tekmovalnost, razvijali bodo osnove igre z žogo ter spodbujali koordinacijo telesa.

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

NOVEMBRSKO USTVARJANJE Z BABICAMI, DEDKI, MAMICAMI

Leto je naokoli in ponovno smo v goste povabili babice, dedke, mamice naših najmlajših otrok.

Z njihovo pomočjo so nastale prave senzorne stekleničke, lutke, zvočni spomin..

GLASBENI VRTILJAK ZA NAJMLAJŠE

Kitara, flavta, klarinet, violina, harmonika, tamburica, bobni,... Kako lepo zazvenijo ti inštrumenti.

Naši prijatelji iz šole, včasih tudi vrtičkarji našega vrtca so nam pripravili pravi glasbeni vrtiljak.

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK V VRTCU

V vrtcu je 15.11.2019, potekal tradicionalni slovenski zajtrk.

Z njim želimo spodbuditi uživanje in kupovanje slovenske hrane, redno zajtrkovanje ter izboljšanje prehranskih navad.