Cankarjevo tekmovanje 2019

Tudi letos so se naši učenci preizkusili na tekmovanju iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje.

V decembru je potekalo šolsko tekmovanje za učence od 4. do 9. razreda. Četrto- in petošolci so brali Seliškarjevo Bratovščino sinjega galeba, Šesto- in sedmošolci so primerjali Vorančeve Solzice in Lorenzuttijin Avtobus ob treh, osmo- in devetošolci pa so se spopadli s Cankarjevim Mojim življenjem (že na področnem nivoju) in Moderndorferjevim Kitom na plaži.

Najboljša osmo- in devetošolka sta se udeležili področnega tekmovanja, ki je 23. 1. 2019 potekalo na OŠ Mirna. Teden prej pa so se zbrali v knjižnici Brežice tekmovalci OŠ Brežice, OŠ Pišece, OŠ Dobova, OŠ Bizeljsko in OŠ Artiče  in se vse dopoldne pripravljali na tekmovanje skupaj s svojimi mentorji.

Z naše šole sta bili s srebrno na regijskem nivoju uspešni Ela Petan in Ajda Ferlin.

KATARINA USPEŠNA NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V BADMINTONU

V sredo, 13. 3. 2019, je na Mirni potekalo državno prvenstvo v badmintonu za osnovne šole.

MLADI ŠAHISTI PRVI NA PODROČNEM PRVENSTVU

V soboto, 9. 3. 2019, je v Sevnici potekalo Področno prvenstvo osnovnih šol v šahu.

Področno prvenstvo v smučanju, Golte 2019

V četrtek, 31. 1. 2019, je na Golteh potekalo področno prvenstvo v smučanju, kjer so se naši učenci ovenčali s kopico medalj.