Cankarjevo tekmovanje 2019

Tudi letos so se naši učenci preizkusili na tekmovanju iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje.

V decembru je potekalo šolsko tekmovanje za učence od 4. do 9. razreda. Četrto- in petošolci so brali Seliškarjevo Bratovščino sinjega galeba, Šesto- in sedmošolci so primerjali Vorančeve Solzice in Lorenzuttijin Avtobus ob treh, osmo- in devetošolci pa so se spopadli s Cankarjevim Mojim življenjem (že na področnem nivoju) in Moderndorferjevim Kitom na plaži.

Najboljša osmo- in devetošolka sta se udeležili področnega tekmovanja, ki je 23. 1. 2019 potekalo na OŠ Mirna. Teden prej pa so se zbrali v knjižnici Brežice tekmovalci OŠ Brežice, OŠ Pišece, OŠ Dobova, OŠ Bizeljsko in OŠ Artiče  in se vse dopoldne pripravljali na tekmovanje skupaj s svojimi mentorji.

Z naše šole sta bili s srebrno na regijskem nivoju uspešni Ela Petan in Ajda Ferlin.

Četrtfinale v košarki za mlajše dečke

V torek, 26. 3. 2019, je na šoli potekalo četrtfinale v košarki za mlajše dečke, kamor so se uvrstili tudi naši učenci, kar je velik uspeh že sam po sebi.

MARUŠA IN ELA SREBRNI

V sredo, 6. 3. 2019, je v Osnovni šoli Leskovec pri Krškem potekalo področno tekmovanje iz znanja geografije.