2. teden 23. 3. - 27. 3. 2020

IZDELAJ SI PICO PO SVOJEM OKUSU!

Kaj potrebuješ?
papirnat krožnik ali kos papirja,
- škarje,
- lepilo,
- barvne liste,
- barvice ali flomastre.

Postopek:

Vzemi okrogel papirnat krožnik ali odreži kos papirja. To bo tvoje testo za pico. Nato pričneš z rezanjem ali risanjem sestavin na pici. Okrasiš jo lahko s koščki sira, klobaso, jajcem, olivami, gobicami, paradižnikom, mesom … Možnosti za obliko pice in njene sestavine je ogromno.

IGRA SPOMIN (PARI): POMLAD

Kaj potrebuješ?

- barvice

- papir

- škarje

Doma si lahko izdelaš čisto svoj spomin. Potrebuješ le barvice, papir in škarje. Papir izrežeš na enako velike koščke, enakih oblik. Na te koščke papirja narišeš značilnosti pomladi. Pozor, narisati moraš eno značilnost na dva lističa, tako da dobiš par. Npr. na dva lističa narišeš zvonček, nato na dva žafran, na dva trobentico...

Želim ti veliko domišljije, nato pa še prijetnega časa ob igranju igre.

IGRA GUMITVIST

Za igro potrebuješ elastiko. Igro gumitvist so se igrali v otroštvu tudi vaši starši. Za to igro potrebuješ elastiko. Igro igrajo trije igralci, dva gumitvist držita, eden pa skače. Ko igralec, ki skače, uspešno opravi nalogo, se igra oteži. Če mu naloge ne uspe opraviti ali naredi napako in je tako "fuč", ga zamenja eden od igralcev, on pa drži gumitvist.

Z igralci se dogovorite koliko stopenj boste imeli - višina pri gležnjih, pod koleni, nad koleni, pod zadnjico, v pasu, pod pazduho, ob vratu ...

Ob skakanju ponavadi recitiramo različne pesmi, ena od njih je tudi ta:

USA (skočiš z vsako nogo na eno stran elastike),

USA (skočiš sonožno, tako da imaš med nogami drugo elastiko),

USA (ponoviš prvi USA),

SA (ponoviš drugi USA).

PIPI (sonožno skočiš na sredino med obe elastiki)

DUGA (sonožno skočiš tako, da imaš obe elastiki med nogami)

ČARA (z obema elastikama med nogami skočiš tako, da se obrneš za 180 stopinj, gumitvist je ovit okrog nog)

PA (skočiš nazaj na izhodišče zunaj obeh elastik, nogi v zraku razpleteš).

PANTOMIMA

Z družino se lahko igrate pantomimo. Samo z gibi skušate prikazati dano žival, človeka, predmet, ostali člani pa ugotavljajo kaj predstavljaš.

KRIŽEC KROŽEC

Igralca izmenično v mrežo rišeta križce (x) in krožce (o). Zmaga tisti, ki mu prvemu uspe nanizati svoje tri v vrsto, stolpec ali po diagonali. Igra se lahko konča tudi z neodločenim izidom.

SADNA SOLATA

Sestavine (za 8 oseb):

• pomaranča
  • 1 kivi
  • 2 jabolki
  • 2 banani
  • 2 hruški
  • 1 sladka smetana

Priprava:

• Vse sadje najprej temeljito operemo.
  • Jabolko in hruške razpolovimo in odstranimo predel s pečkami in jih narežemo na manjše koščke. Banano olupimo in narežemo na kolobarje. Olupimo kivi, ki ga narežemo na drobne koščke. Mandarino olupimo in jo razdelimo na posamezne krhlje.
  • Sadje postavimo v večjo skledo. Vse skupaj dobro premešamo.
  • Solato serviramo v skodelico in povrhu dodamo sladko smetano.