OBVESTILO ZA STARŠE

Zaradi izrednih razmer ob epidemiji Covid-19 je vodstvo vrtca dolžno upoštevati priporočila Zavoda RS za šolstvo in Nacionalni inštitut za javno zdravje. Upoštevati moramo manjše število otrok v oddelkih, stalnost otrok in vzgojiteljic v skupini.

Zato organizacija vrtca ni več enaka, kot je bila pred izbruhom epidemije. Po priporočilih smo naredili  več manjših skupin. Da zadostimo vsem ukrepom in s tem zmanjšamo tveganje okužbe za vašega otroka, smo ga razporedili v manjšo skupino. V ponedeljek, 18. 5. 2020, pripeljite vašega otroka skozi glavni vhod vrtca. V garderobi  uredite otroka in ga odpeljite v njegovo igralnico.

STARŠI SPOŠTUJTE IN UPOŠTEVAJTE PRAVILA IN NAVODILA V ČASU RAZBREMENITVENIH UKREPOV EPIDEMIJE COVID-19, ZATO:

- v prostore vrtca vstopajte v maskah,

- ob prihodu v vrtec si na vhodu obvezno razkužite roke z razkužilom,

- v vrtec svojega otroka pripeljete do 8.00 in odpeljete do 16.00. Obvezno se držite ure, ki ste jo napisali na vaši izjavi o ponovni vključitvi otroka v vrtec.

- v igralnice ne vstopajte,

- otroka ob prihodu v vrtec oddajte vzgojiteljici vaše stalne skupine,

- otrok ne sme nositi v vrtec nobenih svojih igrač, razen dud ali »ninic«, ki ostanejo v vrtcu,

- vsak otrok naj ima v nahrbtniku poleg rezervnih oblačil tudi vrečko za umazana oblačila,

- držite se varnostne razdalje do vzgojiteljic, drugih otrok in staršev, ki prihajajo hkrati,

- upoštevajte prostorsko načrtovanje prisotnosti v naši garderobi, da se izognemo gneči  ali zastoju. Ne zadržujte se predolgo v garderobi. Od otroka se hitro poslovite in zapustite prostore vrtca.

- otrok z znaki obolenja (vročina, driska, bruhanje) spada v domačo nego, zato ga ne vključujemo v vrtec,

- o vseh morebitnih vprašanjih predlagamo komunikacijo preko vrtčevskega telefona, mailov ter preko pisnih sporočil na oglasnih deskah.

Hvala za razumevanje!

Kolektiv vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

Predstava Mini Moni

»Riše črte, barva, briše,

sive slone, bele hiše.

Rdeče, modre in zelene,

nariše sonce, tebe, mene.

Pobarvati zna čisto vse, čisto vse, … poljubčka pa ne.«

DRAMATIZACIJA PRI KAPLJICAH

V začetku meseca februarja se je tudi naša skupina predstavila z dramatizacijo.

BALONČKI V DEŽELI PALČOVIJI

Ah, ta dežela Palčovija!

Balončki že cel mesec iščemo palčke in škratke po Banovi hosti, a jih ne najdemo, pa naj bomo še tako spretni. Vedno se nam za las izmaknejo...