NAVODILA ZA ODPRTJE VRTCEV 18. 5. 2020

Spoštovani starši.

Na podlagi sklepa Vlade RS, smo vrtci s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport (MIZŠ) dne 8. 5. 2020 pozno popoldne prejeli okrožnico s podrobnejšimi navodili za odprtje vrtcev.

Ob odprtju vrtcev, ki je predvideno za 18. 5. 2020,  moramo upoštevati dva ključna dokumenta:

• Priporočila Zavoda RS za šolstvo (ZRSŠ) za ponovno odprtje vrtcev v času posebnih razmer;
  • Higienska priporočila za vrtce v času epidemije Covid – 19, ki jih je izdal Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ).

NIJZ priporoča, da je lahko v oddelkih prvega starostnega obdobja (1-3 let) 8 otrok, v oddelkih drugega starostnega obdobja (3-6 let) pa 10 otrok. Skupine bomo oblikovali na podlagi prijav staršev, po priporočilih ZRSŠ, vodile pa jih bodo vzgojiteljice, pomočnice vzgojiteljice, svetovalne delavke. Število prijavljenih otrok moramo poročati MIZŠ.

Starše prosimo, da svojo izjavo o vključitvi v vrtec posredujete pisno na priloženem obrazcu na e-naslov:

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. , najkasneje do torka, 12. 5. 2020, do 12. ure. Nujno potrebujemo podatek o času prihoda in odhoda otroka, da bomo lahko oblikovali stalne vzgojne skupine in s tem upoštevali varnostne ukrepe. V primeru, da otroka ne boste vključili v vrtec, nam prosim to prav tako sporočite, na priloženem obrazcu, na zgornji e-naslov. Prijavi otroka prav tako priložite podpisano in optično prebrano oziroma fotografirano izjavo »IZJAVA STARŠEV PRED VSTOPOM OTROKA V VRTEC ob sproščanju ukrepov za zajezitev širjenja COVID-1«, ki je del tega obvestila. Otroka brez podpisane izjave ne smemo sprejeti v vrtec. Izjavo lahko prinesete tudi 18. 5. 2020 ob prihodu v vrtec.

Ob prijavi bodite pozorni na omejitve, ki so določene v dokumentu »Opredelitev zdravstvenih omejitev za otroke in……….«,  ki vam ga prilagamo.

Starši, ki boste z dnem 18. 5. 2020 vključili otroka vrtec, boste dolžni plačevati vrtec, ostali boste plačila oproščeni.

O vseh nadaljnjih informacijah boste obveščeni, ko bodo organizirane skupine otrok in vam bomo lahko natančno posredovali informacijo v kateri igralnici bo vaš otrok.

V naslednjih dneh lahko pričakujemo kar nekaj izzivov, vendar sem prepričan, da nam bo z dobrim sodelovanjem in medsebojnim zaupanjem uspelo zagotoviti dobro počutje ter optimalne pogoje za otroke, starše in zaposlene.

Če imate še kakšno vprašanje, ga lahko pošljete na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. ali pa Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Vesna Bogovič, ravnateljica

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

Predstava Mini Moni

»Riše črte, barva, briše,

sive slone, bele hiše.

Rdeče, modre in zelene,

nariše sonce, tebe, mene.

Pobarvati zna čisto vse, čisto vse, … poljubčka pa ne.«

DRAMATIZACIJA PRI KAPLJICAH

V začetku meseca februarja se je tudi naša skupina predstavila z dramatizacijo.

BALONČKI V DEŽELI PALČOVIJI

Ah, ta dežela Palčovija!

Balončki že cel mesec iščemo palčke in škratke po Banovi hosti, a jih ne najdemo, pa naj bomo še tako spretni. Vedno se nam za las izmaknejo...