Prvi vrtčevski dan

Pozdravljeni otroci, pozdravljene družine..

Poletje še kar pridno vztraja, vendar je s sabo prineslo tudi september, ko je čas, da se zopet vrnemo v naše igralnice, v svet igrač..

Dan kot vsak drug, pa vendar tako drugačen za toliko malčkov, ki so danes prvič okusili delček življenja v vrtcu in bivanje med vrstniki. Tisti malo večji, pa so zakorakali v starejšo skupino in stkali nove vezi ali pa utrdili stare.

Pred nami je torej novo vrtčevsko leto. Verjamemo, da bodo meseci pred nami pestri, zanimivi, razigrani, iskrivi.

Pustimo otrokom biti otrok, zaupajmo drug drugemu in se veselimo odraščanja naših, vaših sončkov.

Kolektiv vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK V VRTCU

V vrtcu je 15.11.2019, potekal tradicionalni slovenski zajtrk.

Z njim želimo spodbuditi uživanje in kupovanje slovenske hrane, redno zajtrkovanje ter izboljšanje prehranskih navad.

KOSTANJEV PIKNIK S POHODOM

Sončna jesen nam je v sredo, 16. 10. 2019 postregla s prav toplimi žarki, tako da smo se z še večjim elanom odpravili na pohod po Banovem gozdu.

OBISK GASILCEV PGD SP. POHANCA

Mesec oktober je mesec požarne varnosti in v ta namen, smo v vrtec povabili gasilce iz PGD Sp. Pohanca.