KONČALO SE JE USPEŠNO VRTČEVSKO LETO 2018/2019

Skozi leto smo bili zelo pridni, ustvarjalni, polni idej ob ustvarjanju pri igrah, športno aktivni,... in še marsikaj bi se lahko naštevalo..

Tako da, smo si zaslužili PRIJETNE TOPLE BREZSKRBNE POČITNICE..

Nekateri otroci so se od vrtca že poslovili in bojo septembra prestopili šolski prag, drugi pa še ostajajo v "našem drugem domu".

" GREMO NA MORJE, V HRIBE OB REKE, ZEMLJA KAR POKA OD SONČNE PRIPEKE.

KDOR NOČE Z NAMI V POČITNIŠKE KOČE,

PRI OČKU IN MAMI NAJ DELA KAR HOČE. "

Lepe in brezskrbne počitnice vam želimo strokovne delavke vrtca enote Ringaraja pri OŠ Artiče

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK V VRTCU

V vrtcu je 15.11.2019, potekal tradicionalni slovenski zajtrk.

Z njim želimo spodbuditi uživanje in kupovanje slovenske hrane, redno zajtrkovanje ter izboljšanje prehranskih navad.

KOSTANJEV PIKNIK S POHODOM

Sončna jesen nam je v sredo, 16. 10. 2019 postregla s prav toplimi žarki, tako da smo se z še večjim elanom odpravili na pohod po Banovem gozdu.

OBISK GASILCEV PGD SP. POHANCA

Mesec oktober je mesec požarne varnosti in v ta namen, smo v vrtec povabili gasilce iz PGD Sp. Pohanca.