BALONČKI POD MEDVEDOVIM DEŽNIKOM

V prvem mesecu novega leta smo se veliko pogovarjali o medsebojnih odnosih. Pri tem pa nam je bila v pomoč tudi pravljica Pod medvedovim dežnikom, ki smo jo poslušali pri vsakodnevnem počitku.

Otroci so hitro ugotovili, da je medved zelo prijazen, ker pomaga prijateljem v težavah in da je lisica tista, ki je medvedovo nasprotje. Veliko smo tudi ustvarjali na to temo, kajti izdelati smo morali sceno za predstavo, ki smo jo pripravili za naše vrtčevske prijatelje in družine. Hitro smo se poistovetili s pravljičnima junakoma in ugotovili, da se bolje počutimo, če smo podobni medvedu. Tudi več prijateljev imamo, če smo do drugih strpni, prijazni, razumevajoči.

V pripravi in izvedbi predstave smo uživali, kar so začutili tudi gledalci.

Sedaj pa so naše oči uprte v nebo….in poraja se nam nešteto vprašanj…...kaj je tam zgoraj nad nami? Komaj čakamo, da pokukamo v vesolje…..

Več o tem pa naslednjič….

Balončki z vzgojiteljicama Sonjo in Tanjo

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

KAPLJICE V PRAZNIČNEM DECEMBRU

V prazničnem decembru so otroci vneto pričakovali dobre može. Ker so o njih pripovedovali in spraševali smo se o tem pogovarjali, prebrali zgodbico, za pomoč pa smo zaprosili tudi starše, ki so se z otroki pogovorili tudi o tem, kako je z njihovimi obiski pri njih doma. Vse te informacije so otroci v vrtcu med seboj primerjali in spraševali ali je res tako.

GLASBENO OBARVANI DECEMBER PRI GUMBKIH

Igra in raziskovanje? Ja, to smo mi, Gumbki.. Vam povemo, kaj smo počeli v decembru?

DECEMBRSKI UTRIP PRI RINGARAJČKIH

Ko je na naša vrata potrkal čarobni december, je čas začel še hitreje drveti…..saj je to mesec drobnih pozornosti, hvaležnosti in medsebojne topline.