NOVEMBRSKE USTVARJALNE DELAVNICE Z DRUŽINAMI

V tednu od 12. 11. do 16. 11. 2018, smo v našem vrtcu pripravili ustvarjalne delavnice za starše, babice in dedke.

Otroci so skupaj s starši izdelovali didaktične igre za urjenje spomina, za obogatitev v kotičku dom in družina so izdelovali izdelke iz slanega testa ter didaktične igre za razvoj govornega opismenjevanja in razvoj fino motorike.

Najmlajši so nizali jesensko listje, da so si pričarali jesen (gozd) kar v igralnico, Sončki pa so dali pot pod noge in se odpravili po Banovem gozdu...

Skupina Kapljice z vzgojiteljicama pa so se prijavili na medexov natečaj "Deluj eko - ohrani čebelo in smreko", zato so s pomočjo mamic, očkov in babic ustvarjali čebelice za eko smreko.

Zapisala: vzg. Tanja Mežič

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

KAPLJICE V PRAZNIČNEM DECEMBRU

V prazničnem decembru so otroci vneto pričakovali dobre može. Ker so o njih pripovedovali in spraševali smo se o tem pogovarjali, prebrali zgodbico, za pomoč pa smo zaprosili tudi starše, ki so se z otroki pogovorili tudi o tem, kako je z njihovimi obiski pri njih doma. Vse te informacije so otroci v vrtcu med seboj primerjali in spraševali ali je res tako.

GLASBENO OBARVANI DECEMBER PRI GUMBKIH

Igra in raziskovanje? Ja, to smo mi, Gumbki.. Vam povemo, kaj smo počeli v decembru?

DECEMBRSKI UTRIP PRI RINGARAJČKIH

Ko je na naša vrata potrkal čarobni december, je čas začel še hitreje drveti…..saj je to mesec drobnih pozornosti, hvaležnosti in medsebojne topline.