OKTOBER PRI KAPLJICAH

Oktober je bil topel, sončen in pisan, tako da smo se veliko potepali po gozdu. Sprehod do gozda je večinoma potekal v opazovanju okolice in živali.

V gozdu smo nabirali želodove kapice, liste, vejice, pojedli sadno malico , opazovali smo gobe in plezali po vejah…Družili smo se pa tudi z otroki iz ostalih skupin našega vrtca,saj smo bili v gozdu velikokrat skupaj. Prijetno je spoznavati  vse otroke našega vrtca in se skupaj igrati!

Prebirali smo pravljice vsak dan pred spanjem, se naučili novo deklamacijo Slive ( Anje Štefan), se sproščali s sprostitveno  igro Ohcet in veselo telovadili na vadbenih urah.

Vsako jutro se pozdravimo s pesmijo ob spremljavi kitare, radi pojemo in nova pesmica Živali jeseni, je k nam pripeljala ježka, ki nam pomaga pri jutranjem označevanju.

Obiskala pa nas je tudi Aleksandra Pintarič, pisateljica.

Zapisala: vzgojiteljica Tina Čimžar

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

PREDSTAVITEV KARATEJA MED VRTIČKARJI

" Karate ni samo boj in ni samo šport ", pravi trener posavskih borilnih veščin Veljko Jukič.

OBELEŽILI SMO TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tako kot vsako leto, smo tudi letos, v petek 16. novembra 2018 v okviru dneva slovenske hrane obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk.

KU-KUC GLEDALIŠČE Z MAŠO IN MEDVEDOM

V sklopu lutkovnega abonmaja, smo v letošnje leto medse povabile Gledališče KU-KUC, z igrano predstavo MEDVEDJA SIMFONIJA.