VPIS OTROK V VRTEC za leto 2018/2019

Spoštovani!

Vrtec Ringarja pri OŠ Artiče vabi k vpisu predšolskih otrok za šolsko leto 2018/2019.

Vpis otrok bo potekal od ponedeljka, 19. 3. 2018, do petka, 23. 3. 2018, med 8.00 in 15.45.

Vlogo lahko dobite v tajništvu ali na naši spletni strani ( pod rubriko VRTEC RINGARAJA - Vloga za vpis otroka v vrtec ) in jo v času razpisa prinesete v tajništvo ali pošljete po pošti.

Vrtec Ringaraja nudi v šolskem letu 2018/2019

• dnevni program:  v trajanju od 6 do 9 ur dnevno,

• krajši program:  za otroke starejše od 3 let, v trajanju 570 ur: 3 ure na dan, med 9. in 12. uro, v dneh šolskega koledarja (program bo izveden, če bo vpisanih najmanj 17 otrok)

V vrtcu bomo sprejemali vloge za vključitev otrok v šolskem letu 2018/2019, s pričetkom od 1. 9. 2018. K oddaji vloge vabimo tudi starše otrok, ki bodo pogoje za vključitev izpolnili šele med šolskim letom.

• Na podlagi števila prejetih prijav za vpis, izpolnjevanja pogojev za vpis ter kapacitet posameznih vrtcev bo pripravljena organizacija dela vrtcev za šolsko leto 2018/2019.

• V oddelke bodo razporejeni otroci, ki  bodo 1. 9. 2018 izpolnjevali pogoje za vključitev.

Pred začetkom šolskega leta boste povabljeni k sklenitvi pogodbe o medsebojnih pravicah in obveznostih med vrtcem in starši, ki jo morate podpisano vrniti v 15 dneh od vročitve poziva. S podpisom pogodbe se šteje, da je otrok z datumom, ki je napisan na pogodbi, vključen v vrtec (20. člen zakona). V primeru, da v roku podpisane pogodbe ne vrnete v vrtec, se šteje, da ste vlogo umaknili.

• Vloge za otroke, ki do začetka šolskega leta ne bodo izpolnjevali  pogojev za vključitev, bo vrtec evidentiral.

V kolikor bo vrtec razpolagal s prostimi mesti med šolskim letom, bo za evidentirane vloge ob pogoju, da otrok izpolnjuje vse pogoje za vključitev, staršem posredoval povabilo k sklenitvi pogodbe v mesecu pred želenim datumom vključitve otroka v vrtec.

• Če bo v vrtec vpisanih več otrok, kakor je prostih mest, bo o sprejemu odločala komisija za sprejem otrok.

Vabljeni k vpisu in lepo pozdravljeni!

Pomočnica ravnateljice vrtca:                                          Ravnateljica :

Natalija Petelinc                                                             Vesna Bogovič

PROJEKT: ZDRAVJE V VRTCU

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

PROJEKT: RINGARAJČEK BRALČEK

Tudi v šolskem letu 2019/2020 bomo izvajali Bralni projekt: RINGARAJČEK BRALČEK - razvijanje zgodnje pismenosti skozi igro

Predstava Mini Moni

»Riše črte, barva, briše,

sive slone, bele hiše.

Rdeče, modre in zelene,

nariše sonce, tebe, mene.

Pobarvati zna čisto vse, čisto vse, … poljubčka pa ne.«

DRAMATIZACIJA PRI KAPLJICAH

V začetku meseca februarja se je tudi naša skupina predstavila z dramatizacijo.

BALONČKI V DEŽELI PALČOVIJI

Ah, ta dežela Palčovija!

Balončki že cel mesec iščemo palčke in škratke po Banovi hosti, a jih ne najdemo, pa naj bomo še tako spretni. Vedno se nam za las izmaknejo...