PEVCI IZ JUŽNE AFRIKE NA OBISKU V ARTIČAH

Po ponedeljkovem koncertu v Viteški dvorani v Brežicah so torkovo dopoldne mladi pevci iz Republike Južne Afrike preživeli s svojimi gostitelji.

Artiške pevke so gostile osem deklet.

Zjutraj so jih najprej pozdravili preko šolskega radia, nato pa je še ga. ravnateljica izrekla dobrodošlico in izročila darila.

Predstavniki šolske skupnosti in gostiteljice so dekleta popeljali po šoli in skozi Artiče. Na šoli so obiskali vse učence devetletke. Ti so jih z zanimanjem opazovali in bili navdušeni, ko so jim tudi kaj zapele.

Tudi gostje so se pri nas dobro počutile. Zanimivo jim je bilo, da v šoli nosimo copate in da se otroci z avtobusom vozijo v šolo.

Pokazale so, da znajo takoj poprijeti za delo. Pomagale so namreč pripraviti jabolčni štrudl, ki so ga po kosilu pojedli za sladico.

Našim učencem so gostje dan zelo popestrile, lahko pa so se tudi preizkusili v svojem znanju angleščine.