GRADIVA ZA ŠOLSKO LETO 2021/2022

SROMELJSKA PEŠPOT VINA IN SONCA

V petek, 5.5. 2021, smo se pri predmetu Turistična vzgoja odpravile po Sromeljski pešpoti vina in sonca.

Pot smo začele na Sromljah in šle po gozdni poti do Ajdovske jame. Pred obiskom jame smo se ustavile še pri kapelici sv. Marije.

V Ajdovski jami smo si prebrale, da so v njej našli ostanke že iz dobe Rimljanov. V njej so našli kovance, posode …, kasneje pa so jamo uporabljali za shranjevanje orodja in orožja.

Pot smo nadaljevale na kmetiji Ferenčak - mogoče bolj znano kot Molan na Silovcu. Tam smo si ogledale ribnik, poln lokvanjev in videle nekaj ribic. Malo smo posedele na klopci, nato pa odšle dalje.

Ves čas smo se pogovarjale in se imele "luštno". Med potjo smo imele tudi nekaj postankov.

Na začetku smo dobile kosilo pri Bertoletovih, nato pa še osvežilno sadno malico pri Benkičih.

Srečale smo kar nekaj domačih živali - koze, pse, krave.