OSNOVNE INFORMACIJE O ORGANIZACIJI VZGOJNO-IZOBRAŽEVALNEGA DELA NA ŠOLI OD 18. 5. 2020

Spoštovani starši.

Na osnovi sklepa vlade RS z dne, 29. 4. 2020, se postopoma odpravljajo tudi omejitve na področju šolstva. Predvidoma 18. 5. 2020 se bodo v šolo vrnili učenci 1., 2. in 3. razreda, teden dni kasneje še devetošolci in učenci, ki zaradi učnih težav potrebujejo pomoč v obliki dopolnilnega pouka in drugih oblik individualne in skupinske pomoči. Učenci od 4. do 8. razreda nadaljujejo s šolanjem na daljavo do konca šolskega leta.

Strokovne usmeritve Zavoda RS za šolstvo (ZRSŠ) in Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) šoli nalagajo prilagojeno organizacijo in izvedbo dejavnosti. Zato nujno potrebujemo vaše informacije o vključenosti v razširjen program osnovne šole (jutranje varstvo, podaljšano bivanje), prehranskih obrokih ter koriščenju dnevnega prevoza.

Po e-mailu boste dobili tudi izjavo, ki jo boste šoli posredovali prvi šolski dan (18. 5. 2020 učenci 1. – 3 razreda in 25.5. učenci 9. razreda). Z izjavo zagotavljate, da je vaš otrok zdrav.

Podrobnejše protokole in načrte aktivnosti, ki bodo v prvi vrsti usmerjeni v varno izvajanje dejavnosti v šoli v času epidemije, vam bomo poslali še pred pričetkom izvedbe pouka v šoli. Prosimo, vas, da tehtno premislite in vaše otroke v primeru, da ne sodijo v ogroženo skupino napotite v šolo. Pomen pouka v šoli ni zgolj vzgojno izobraževalna dejavnost pač pa tudi socializacijski vidik, potreba po druženju s sovrstniki,… ki jo v teh časih vsi močno pogrešamo, še posebej otroci.

Ravnateljica:

Vesna Bogovič

1. Izvedba pouka in dni dejavnosti bo potekala v skupinah do 15 učencev.
  2. Dejavnosti obveznega in razširjenega programa se bodo izvajale znotraj iste skupine v istem prostoru. Skupine ne bodo prehajale iz prostora v prostor in se ne bodo združevale.
  3. Izvajale se  bodo le tiste interesne dejavnosti, ki bodo lahko potekale v okviru iste skupine.
  4. Učencem 1., 2., 3. in 9. razreda, ki zaradi zdravstvenih omejitev ne bodo mogli obiskovati pouka v šolskih prostorih,  bo šola v okviru zmožnosti prilagodila oblike in metode dela. Zdravstvene omejitve so opredeljene v sklepu RSK za pediatrijo.
  5. Vzgojno-izobraževalno delo za učence od 4. do 8. razreda bo še naprej potekalo v obliki izobraževanja na daljavo.
  6. Petošolci, ki še niso opravili kolesarskega izpita, ga bodo imeli možnost opravljati v prihodnjem šolskem letu.

Starši boste lahko vso potrebno dokumentacijo poslali na e-naslov: