PRIJAVA ZA VPIS V SREDNJE ŠOLE

Pozdravljeni devetošolci, devetošolke in starši.

Ministrstvo za šolstvo je v petek objavilo nove datume glede prijave za srednjo šolo, ki vam jih posredujem v tem sporočilu.

Prijavo za vpis v srednje šole je potrebno oddati do 11. maja. Prijave vseh devetošolcev so bile z naše šole poslane še pred 13. marcem, zato za to ni potrebno skrbeti.

Tisti, ki ste se vpisali na športne oddelke, ste že posredovali dokumentacijo za ugotavljanje izpolnjevanja pogojev za vpis. Nekatere srednje šole so s kandidati že opravile razgovor; tiste, ki ga še niso, bodo razgovore izvedle predvidoma v tednu od 1. junija do 6. junija, lahko pa se bodo šole tudi odločile, da bodo razgovore s kandidati za vpis v športne oddelke opravile na daljavo že v maju. O vseh podrobnostih bodo kandidati obveščeni s strani srednjih šol.

Prenos že oddanih prijav bo možen do 16. junija do 14. ure. Do takrat lahko vsak kandidat svojo prijavo prenese iz kakršnihkoli razlogov. Da bi se v čim večji meri izognili fizičnim obiskom srednjih šol, svetujemo, da v primeru, če se boste odločili za prenos prijave, to storite tako, da na elektronski naslov šolskega svetovalnega delavca posredujete pisno izjavo, v kateri zaprosite, da v vašem imenu svetovalni delavec odjavi kandidata na programu, za katerega je oddal prvotno prijavnico, in jo posreduje na drugo šolo, kamor bi jo želel kandidat prenesti. Priporočamo, da pisna izjava vsebuje:

•             podatke o kandidatu (ime in priimek, EMŠO),

•             podatke o programu, na katerega je trenutno prijavljen,

•             podatke o šoli in o programu, na katerega želi, da se prijava prenese,

•             podpis kandidata in staršev.

V kolikor ste se odločili za vpis v dijaški dom, je potrebno poslati prijavnico do 11. maja.

Kakšno bo stanje prijav na posamezni šoli, programu, bomo torej izvedeli po 11. maju. Z učenci, kjer bo več prijav kot razpisanih mest, bom stopila v stik po elektronski pošti.

Na povezavi od ministrstva za šolstvo lahko spremljate aktualna obvestila in tudi spodnje meje točk, ki bodo znane do 6. junija 2020 dopoldan. O omejitvi vpisa bodo kandidati obveščeni do 26. junija 2020 s strani srednje šole oz. do 30. junija 2020 s strani dijaških domov.

Od 30. junija 2020 do 6. julija 2020 bodo potekali vpisi v srednje šole in dijaške domove. O točnem terminu boste z njihove strani obveščeni.

V kolikor bo potrebna prijava v drugi krog izbirnega postopka, boste oddali svojo prijavnico na šolo na katero ste se vpisali v 1. krogu do 9. julija do 13. ure. Prijavnico dobite na srednji šoli ali na strani ministrstva.

Želim vam uspešno delo še naprej!

Tjaša Šlibar, svetovalna delavka