SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK

Včeraj, 6. 2. 2020, smo s kulturnim dnevom obeležili slovenski kulturni praznik.

Prvi del dopoldneva smo preživeli v šoli in imeli različne delavnice na temo "Ljudska glasba".

V drugem delu pa smo se veselili obiska dveh znanih slovenskih obrazov - glasbenice Marte Zore in vsestranskega umetnika Gojmirja  Lešnjaka Gojca.

Preselili smo se v prosvetni dom, kjer sta nam Marta in Gojc s svojo ekipo glasbenikov na zanimiv način predstavila nekaj glasbenih inštrumentov, petje ter različne zvrsti glasbe. Marta nas je povabila, da smo z njo peli znane slovenske ljudske pesmi.

Učenke in učenci so tudi tekmovali, kdo je boljši v petju. Izkazali so se fantje.

Za zaključek nas je Gojc prepričal, da smo kot rakete poleteli v nebo.