PLANINSKA ČAJANKA

V petek, 10.1. 2020, smo imeli na naši šoli mladi planinci iz občine Brežice planinsko čajanko in iskanje skritega zaklada.

65 učencev iz naše šole, OŠ Cerklje ob Krki, OŠ Pišece in Globoko se je preizkusilo v orientacijski zvezdi in iskanju 11 točk. Geslo Jakob Aljaž je raziskovalce pripeljalo do nagradnega načrta: kako izdelati Aljažev stolp in recepta, kako skuhati planinski čaj.

Po tekmi smo se pogreli ob čaju v telovadnici, kjer so učenci OŠ Cerklje in  učiteljice nastopali. Ponovili smo, kako se pravilno obuti in obleči za planinski pohod in kaj sodi v planinski nahrbtnik.

Druženje smo zaključili s podelitvijo majic in rutk najbolj pridnim pohodnikom v minulem letu. Iz OŠ Artiče je bilo takih kar 38!

Predsednica  planinskega društva Brežice Anica Hribar
je ob tej priložnosti povabila mlade pohodnike k izzivu: 70 ur planinarjenja v letu 2020 ob 70-letnici PD Brežice.

Gibanje = življenje.

Vabljeni na naše pohode v letu 2020.

Mentorica Natalija