Podelitev Dalmatinovih značk 2019

V torek, 12. 11. 2019, je v sevniški knjižnici potekala podelitev Dalmatinovih značk, nagrad za vse udeležence vsakoletnega likovno-literarnega natečaja posavske podružnice Slovenskega protestantskega društva.

Letos je bila občina gostiteljica Sevnica, kar je nekako sovpadlo tudi s praznovanje 60-letnice domače knjižnice, kjer bo do decembra omenjena razstava tudi na ogled.

Učenci so prispevke na temo Adama Bohoriča in Jurija Dalmatina pošiljali z likovnega in literarnega področja. Vsi sodelujoči so prejeli knjižne nagrade in spominsko zapestnico, najboljše delo iz šole na posameznem področju pa še posebno priznanje.

Na likovnem področju so pod mentorstvom Sabine Košir ustvarjali Sara Rajer, Maruša Senica, Robin Andrejaš, Sara Marija Lavrič in Wiktoria Piotrowska - priznanje je prejela Robin Andrejaš.

Na literarnem področju je sodelovalo 6 devetošolcev, in sicer Barbara Cvetko, Vita Rožman, Nika Jerončič, Maša Živanovič, Klara Presker in NIko Preskar, ki je bil tudi prejemnik priznanja. Njihova mentorica je bila Mateja Jankovič Čurič.

Zbrane so nagovorila direktorica knjižnice, predsednica SPD - Podružnice Posavje, sevniška podžupanja, ravnateljica šole gostiteljice, zaključno besedo pa je  imel Matjaž Gruden, predsednik krovnega društva.

Program sta prispevala dva učenca glasbene šole in 'reinkarnirana' Adam Bohorič in Jurij Dalmatin.