TRETJEŠOLCI V DOLAH

Tretješolci smo sredo, 5. 6. 2019, preživeli na največjem poligonu samooskrbe v Sloveniji - v Dolah, učilnici v naravi.

Profesorica Ana in njena pomočnica Tatjana sta nas naučili veliko novega.
Spoznali smo moč pelina, različne hotele za žuželke, zanimive rastline (korenina svetlobe!), mnogo različnih načinov vrtnarjenja - od visokih gred do gomil na permakulturni način - spiral za zelišča, rastlinjakov za celoletno pridelavo hrane ...
V delavnicah smo se naučili, kako prepoznati kakovostno prst in kako revno prst s pomočjo mivke in komposta narediti rodovitno.
Izdelali smo si posodice iz gline.
Igrali smo se ob mlaki.
V zemljanki smo se ohladili in spoznali načine shranjevanja semen in dobrot z vrta.
Vsak učenec je naredil tudi semensko bombo in jo odvrgel v naravo z namenom, da jo obogatimo z novimi rastlinami.

Naše novo znanje bomo prenesli v naš šolski vrt, ki nam že krasi okolico šole s prvimi cvetovi.