ČEBELJI DAN

V tretjem razredu so se začeli še posebej lepi dnevi.

Teden dni po svetovnem dnevu čebel smo se udeležili Čebeljega dneva, ki sta nam ga omogočila podjetji Hofer in Medex v sklopu natečaja Ohrani čebelo in smreko, kjer smo zmagali s trajnostnim načrtom, da med prebivalce lokalne skupnosti sejemo zavest o pomenu lastnega vrta in zasaditvi medovitih rastlin.

Čebelji dan je potekal v poslopju Medexa in v ogromnem kompleksu Hoferja.
V Medexu so nas poučili o pomenu čebel, igrali smo se čebelji kviz in se posladkali z medom in ekološkimi pogačami iz ajdove moke.
V Hoferju smo znanje o čebelah še razširili in si na terenu pogledali čebelnjak. Med drugim smo tudi izvedeli, da je vsaka žlica, ki jo damo v usta, odvisna od opraševanja čebel.

Slovenija je ena najčistejših držav na svetu in ima odlične pogoje za prebivanje čebel. Tako ima naša država okoli 10.000 čebelarjev, ki ponujajo različne čebelje pridelke. Čebelji pridelki so popolnoma naravna živila.

V sklopu šolskega vrta se bomo tudi v bodoče trudili privabljati čimveč opraševalcev in gostov v hotel za žuželke in na gredice. Tako se bomo lahko skozi vse leto sladkali z medom in ostalimi medenimi izdelki.

Hvala Medex in hvala Hofer.

Tretješolci z učiteljico

Četrtfinale v košarki za mlajše dečke

V torek, 26. 3. 2019, je na šoli potekalo četrtfinale v košarki za mlajše dečke, kamor so se uvrstili tudi naši učenci, kar je velik uspeh že sam po sebi.