Nastop na Evropi v šoli v Ljubljani 2019

V petek, 10. maja 2019, je v Pionirskem domu v Festivalni dvorani v Ljubljani potekala nacionalna podelitev nagrad najboljšim na natečaju Evropa v šoli, ki je tokrat tekel pod naslovom Snemimo roza-modra očala; organizator Zveza prijateljev mladine Slovenije.

Program smo od veznega besedila, vodenja in kulturnih točk pripravili na naši šoli in se z vsem, kar znamo in zmoremo, predstavili pred 500-glavo publiko.

Najprej so devetošolci odigrali igro Bodi zvezda, med podelitvijo nagrad pa so nastopili: Nika Jerončič na klavirju, pevski zbor in za konec starejši folklorniki s koreografijo Kje se skrivajo lopovi?.

Slavnostni govorniki za prireditvi so bili Darja Grozni, predsednica ZPMS, dr. Miro Cerar, minister za zunanje zadeve, in Miha Lobnik, zagovornik načela enakosti.

Program sta suvereno, odlično vodila Ela Petan in Val Medved.

Vsem nastopajočim res iskrene čestitke, saj je bila prireditev odlična in na zelo visokem nivoju. Takšne čestitke so letele z vseh strani.

Še povezava do članka na ZPMS-strani: http://www.zpms.si/aktualno/evropa-v-soli-nacionalna-podelitev-nagrad-najboljsim