PLANINCI NA DONAČKI GORI

V soboto, 6. 4. 2019, smo se člani planinskega krožka skupaj z učenci OŠ Cerklje ob Krki, OŠ Brežice, OŠ Dobova in OŠ Globoko povzpeli skozi bukov pragozd po prvi markirani poti v Sloveniji na Donačko goro ali po domače Štajerski Triglav.

Artičanov nas je bilo kar za polovico vseh udeleženih, saj smo zagizeni planinci.

Mladinski odsek PD Brežice je vsem članom društva pokril del stroška prevoza, tako da smo si lahko na koči privoščili še topel obrok. Vreme je bilo idealno spomladansko. Med pohodom smo srečali še mlade planince iz obcčne Sevnica in Gasilsko društvo Maribor.

Ne, dolgčas nam res ni bilo.

Gibanje = življenje.