OBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT 2019

Včeraj je v dvorani Mladinskega centra Brežice potekal 29. občinski otroški parlament občine Brežice.

Gostiteljica tokratnega občinskega parlamenta je bila OŠ Cerklje ob Krki, soorganizator pa ZPM Krško.

Srečanja so se udeležili predstavniki vseh osmih osnovnih šol iz brežiške občine skupaj z mentorji in ravnateljicami. Našo šolo so zastopali Matic Kink, Val Medved in Špela Zlatič.

Zbrane so pozdravili gostje:

-        namestnica župana Občine Brežice,

-        ravnateljica OŠ Cerklje ob Krki,

-        predsednik ZPM Krško.

Otroci so po prihodu zasedli svoja omizja in se pripravili na diskusijo po modelu pro et contra. Razpravljali so o naslednjih temah:

- Medgeneracijsko sodelovanje;

- Uvedba novih predmetov v osnovni šoli;

- Uvajanje IKT v izobraževanje;

- Vpliv staršev na šolo.

Šole so bile razdeljene v štiri skupine, z žrebom pa so izbrale svojo pozicijo - da bodo izbrano temo zagovarjale ali ji nasprotovale.

Srečanje se je zaključilo z volitvami predstavnika za Regijski in Nacionalni otroški parlament. Izbrani sta bili predstavnici iz OŠ Brežice in OŠ Cerklje ob Krki.