Fotografska razstava

Na šolskem hodniku šole je na ogled premierna samostojna fotografska razstava Foto sekcije KUD Oton Župančič Artiče, ki prikazuje utrinke z gostovanja v Rumenki pri Novem Sadu, decembra 2018.

Od 6. do 9. decembra 2018 se je OFS KUD Oton Župančič Artiče mudila na gostovanju pri srbski folklorni skupini Svoboda Rumenka. Poleg vodje skupine so se na gostovanje odpravili tudi predstavniki domače odrasle folklorne skupine, ki so poskrbeli za organizacijske zadeve pa tudi za čudovite fotografije, ki so ujele utrip 4 dni gostovanja v Srbiji. Te fotografije sedaj krasijo šolski hodnik in vabijo na ogled.

Folklorniki otroške skupine so bili nastanjeni pri družinah, ki so zelo lepo poskrbele za njihovo bivanje in med njimi so se spletla že tudi prijateljstva. V času gostovanja so v petek najprej nastopili na šoli, ki jo obiskujejo učenci, ki so gostili naše plesalce, poleg njih pa še skupina s Hrvaške in domača skupina, naslednjega dne zvečer pa so se predstavili še na slavnostnem koncertu.

V času gostovanja so poleg kulturnega utripa spoznavali še turistične znamenitosti - Novi Sad in okoliške kraje.

Špela Zlatič