Območna revija OFS 2019

V sredo, 13. 3. 2019, je v organizaciji JSKD, izpostave Brežice, potekalo območno srečanje otroških folklornih skupin, ki sta se je udeležili naši obe folklorni skupini.

Na reviji se je predstavilo 8 skupin, in sicer dve vrtčevski skupini iz Vrtca Najdihojca pri OŠ dr. Jožeta Toporišiča Dobova - iz matičnega vrtca in podružničnega pri OŠ Kapele - in 6 osnovnošolskih skupin - iz Dobove, Kapel, Brežic, Pišec in dve domači, artiški skupini. Slednji sta se predstavili s koreografijo Čajanka in Kje se skrivajo lopovi. Zaplesali so odlično in prinesli na oder nekoliko drugačen veter ter znova dokazali, da sodijo v sam vrh slovenske otroške folklore. Vodji skupin sta Janja Omerzu in Vesna Bogovič, pod koreografiji pa se je podpisala Barbara Bogovič.

Prireditev je strokovno spremljala Nina Luša, vodili pa sta jo Zala Rostohar in Lija Čurič.

Četrtfinale v košarki za mlajše dečke

V torek, 26. 3. 2019, je na šoli potekalo četrtfinale v košarki za mlajše dečke, kamor so se uvrstili tudi naši učenci, kar je velik uspeh že sam po sebi.

MARUŠA IN ELA SREBRNI

V sredo, 6. 3. 2019, je v Osnovni šoli Leskovec pri Krškem potekalo področno tekmovanje iz znanja geografije.