Spominska slovesnost na Lastinah 2019

V sobot, 2. 3. 2019, je na Lastinah potekala tradicionalna spominska slovesnost.

Na Sromljah oz. na Lastinah se vsako leto poklonijo žrtvam poboja med drugo svetovno vojno. V programu že tradicionalno sodeluje tudi naša šola, program pa prispevajo tudi učenci OŠ Maksa Pleteršnika Pišece. Slovesnost poteka v organizaciji Zveze združenj borcev za vrednote NOB, organizacije Brežice in krajevne organizacije Sromlje. V tokratnem programu sta nastopila Nik Vovčko na harmoniki in Rebeka Podgoršek z recitacijo Pavčkove pesmi Huda ptica.

KATARINA USPEŠNA NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V BADMINTONU

V sredo, 13. 3. 2019, je na Mirni potekalo državno prvenstvo v badmintonu za osnovne šole.

MLADI ŠAHISTI PRVI NA PODROČNEM PRVENSTVU

V soboto, 9. 3. 2019, je v Sevnici potekalo Področno prvenstvo osnovnih šol v šahu.

Področno prvenstvo v smučanju, Golte 2019

V četrtek, 31. 1. 2019, je na Golteh potekalo področno prvenstvo v smučanju, kjer so se naši učenci ovenčali s kopico medalj.