Spominska slovesnost na Lastinah 2019

V sobot, 2. 3. 2019, je na Lastinah potekala tradicionalna spominska slovesnost.

Na Sromljah oz. na Lastinah se vsako leto poklonijo žrtvam poboja med drugo svetovno vojno. V programu že tradicionalno sodeluje tudi naša šola, program pa prispevajo tudi učenci OŠ Maksa Pleteršnika Pišece. Slovesnost poteka v organizaciji Zveze združenj borcev za vrednote NOB, organizacije Brežice in krajevne organizacije Sromlje. V tokratnem programu sta nastopila Nik Vovčko na harmoniki in Rebeka Podgoršek z recitacijo Pavčkove pesmi Huda ptica.

Četrtfinale v košarki za mlajše dečke

V torek, 26. 3. 2019, je na šoli potekalo četrtfinale v košarki za mlajše dečke, kamor so se uvrstili tudi naši učenci, kar je velik uspeh že sam po sebi.

MARUŠA IN ELA SREBRNI

V sredo, 6. 3. 2019, je v Osnovni šoli Leskovec pri Krškem potekalo področno tekmovanje iz znanja geografije.