Prireditev ob Prešernovem dnevu

V četrtek, 7. 2. 2019, je v zgornji telovadnici naše pole potekala kulturna prireditev ob Prešernovem dnevu.

Letošnja prireditev je bila zaznamovana s spoznavanjem slovenskih pisateljev in pesnikov, ki so prav tako zaznamovali slovensko literaturo in kulturo. Petošolci so predstavili Slavka Pregla, šestošolci Boštjana Gorenca Pižamo, sedmošolci Toneta Pavčka, osmošolci Franceta Prešerna in devetošolci Ivana Cankarja. Poleg likovnega ustvarjanja so se preizkusili tudi v interpretaciji njihovih del. Med posameznimi točkami pa smo lahko prisluhnili glasbenim točkam Ajde, Maruše in Hane.

Na prvi prireditvi, ki je potekla ob 8.00, so se predstavili učenci od petega do devetega razreda, sredi dopoldneva pa so v kulturno gnezdo zajadrali še učenci od prvega do četrtega razreda.

Po prvi prireditvi pa se je skupina osmošolcev odpravila v krški vrtec, kjer so odigrali svojo točko Povodnega moža in se malce poveselili ter zapeli s krškimi vrtičkarji.

KATARINA USPEŠNA NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V BADMINTONU

V sredo, 13. 3. 2019, je na Mirni potekalo državno prvenstvo v badmintonu za osnovne šole.

MLADI ŠAHISTI PRVI NA PODROČNEM PRVENSTVU

V soboto, 9. 3. 2019, je v Sevnici potekalo Področno prvenstvo osnovnih šol v šahu.

Področno prvenstvo v smučanju, Golte 2019

V četrtek, 31. 1. 2019, je na Golteh potekalo področno prvenstvo v smučanju, kjer so se naši učenci ovenčali s kopico medalj.