RAZSTAVA POT KNJIGE

Med 28. januarjem in 7. februarjem 2019 smo na šoli gostili razstavo Pot knjige, ki je nastala v sodelovanju z vsemi pomembnejšimi akterji na področju knjige oz. bralne kulture v Sloveniji.

Razstava vključuje 12 plakatov, ki predstavijo naslednje tematske sklope:

• ROJSTVO KNJIGE – predstavitev avtorja, založbe, tiska, e-knjige,
  • KNJIGA SREČA BRALCA – predstavitev knjigarne in knjižnice,
  • ZALJUBIMO SE V KNJIGE – predstavitev orodja za promocijo knjige bralcu; promocija knjige in z njo povezane dejavnosti, nagrade, projekti,
  • V OBJEMU BESED – srečanje bralca z ustvarjalci knjige oz. naš junak knjižni molj najde svoj novi dom.

Skozi zgodbo o knjižnem molju, ki izgubi svoj dom, sta učence od 1. do 6. razreda na plakatih  popeljala pisatelj Žiga X Gombač in ilustrator David Krančan. Učenci so spoznali postopek nastanka knjige, po koncu razstave pa pridobljena spoznanja utrdili s pomočjo različnih dejavnosti (barvanje knjižnega molja, izdelava knjige, nagradna uganka). Trije  učenci, ki so si ogledali razstavo in pravilno rešili uganko, so ob koncu razstave prejeli knjižno nagrado.