FOLKLORISTI NA PETROVARADINSKI TRDNJAVI

Danes so naši folkloristi obiskali mesto Petrovaradin, ki se nahaja ob reki Donavi, ob obronkih Fruške gore.

Obiskali so znamenito Petrovaradinsko trdnjavo, ki je bila zgrajena okoli leta 1700.

Zgrajena je bila z namenom, da brani habsburško monarhijo pred Turki. Bila je ena ključnih obrambnih točk na južni meji monarhije in Otomanskega cesarstva.

Pod trdnjavo se nahajajo podzemne katakombe, dolge kar 16 kilometrov. Zgrajene so v štirih nivojih, poleg tega pa so naredili več kot 10.000 strelnih lin.

Trdnjava je bila povsem nepremagljiva za vojaško opremo tistih let, poimenovali so jo celo Gibraltar na Donavi. Po drugi svetovni vojni so trdnjavo prenehali uporabljati v vojaške namene in so jo odprli za javnost, turizem in razne prireditve. Med njimi je tudi zelo priljubljeni Festival Exit, ki je bil izbran za najboljši veliki evropski festival.

Četrtfinale v košarki za mlajše dečke

V torek, 26. 3. 2019, je na šoli potekalo četrtfinale v košarki za mlajše dečke, kamor so se uvrstili tudi naši učenci, kar je velik uspeh že sam po sebi.