NAJBOLJŠA RIBA JE POSAVSKA RIBA

Naša šola in vrtec sodeluje pri projektu NAJBOLJŠA RIBA JE POSAVSKA RIBA, ki ga vodi Občina Sevnica.

Osrednji cilji projekta »Najboljša riba je posavska riba« so:

• izboljšana ozaveščenost o pomenu rib v zdravi prehrani,
  • povečano zanimanje za oskrbo s svežimi in kakovostnimi posavskimi ribami,
  • povečati neposredno trženje svežih rib z ureditvijo prostora na sevniški tržnici in z nakupom opreme za mobilno ribarnico.

Projekt je sofinanciran s pomočjo Evropskega sklada za pomorstvo in ribištvo. Za vsebino je odgovorna Občina Sevnica. Organ upravljanja, določen za izvajanje Operativnega programa za pomorstvo in ribištvo v Republiki Sloveniji 2014-2020 je Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.

4. oktobra 2018, V ČASU MALICE bo po posavskih šolah potekal posavski ribji zajtrk, ki bo vključeval tudi ribji namaz, ki ga bo prispevalo RIBOGOJSTVO GORIČAR d.o.o.

Projekt »NAJBOLJŠA RIBA JE POSAVSKA RIBA« lahko spremljate tudi na facebook strani:

in več na

Področno prvenstvo v smučanju, Golte 2019

V četrtek, 31. 1. 2019, je na Golteh potekalo področno prvenstvo v smučanju, kjer so se naši učenci ovenčali s kopico medalj.

Cankarjevo tekmovanje 2019

Tudi letos so se naši učenci preizkusili na tekmovanju iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje.

LOGIČNA POŠAST, DRŽAVNO TEKMOVANJE

V soboto, 19. maja 2018, se je 20 učencev od prvega do osmega razreda udeležilo državnega tekmovanja iz logike Logična pošast v organizaciji društva Mathema.