Folklorna skupina ovenčana s srebrnim odličjem

OFS KUD Oton Župančič Artiče je na prireditvi ob slovenskem kulturnem prazniku prejela srebrno odličje.

ZKD Brežice vsako leto ob slovenskem kulturnem prazniku pripravi svečano prireditev, na kateri najbolj uspešnim in prodornim posameznikom in skupinam podeljuje priznanja in odličja za dosežke v kulturi. Med letošnjimi dobitniki srebrnega odličja je bila tudi otroška folklorna skupina, ki jo vodi Vesna Bogovič.

V utemeljitvi so med drugim zapisali, citiram: "V tem času je v skupini zaplesalo čez 190 plesalcev, starih od 8 do 15 let, nekateri od njih so danes steber odrasle folklorne skupine."

LOGIČNA POŠAST, DRŽAVNO TEKMOVANJE

V soboto, 19. maja 2018, se je 20 učencev od prvega do osmega razreda udeležilo državnega tekmovanja iz logike Logična pošast v organizaciji društva Mathema.

NEJC ODLIČEN NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V SMUČANJU

V torek, 20. 3. 2018, se je ekipa OŠ Artiče udeležila državnega prvenstva v smučanju.

NIK AŠIČ PRVI NA LJUBLJANA OPEN

V soboto, 10. 3. 2018, je v Ljubljani potekal mladinski šahovski turnir Lars & Sven Ljubljana Open 2018.