GEOGRAFSKA LEGA

www.slovenija.si

Artiče ležijo ob regionalni cesti Brežice—Krško, približno na polovici poti. Za natančni zemljevid klikni na spodnjo ikono. To je majhna vasica na gričku z nadmorsko višino 223 m. Od tu je lep pogled na KrškoBrežiško polje z Gorjanci na južni strani in Orlico na severu.

Na okoliških kmetijskih površinah je veliko polj, sadovnjakov in vinogradov.

Šolski okoliš

V okoliš OŠ Artiče sodijo naslednja naselja:

Artiče, Dečno selo, Glogov Brod, Arnovo selo, Spodnja Pohanca, Trebež, Dolenja vas pri Artičah, Zgornji Obrež, del Gornjega Lenarta, Sromlje, Curnovec, Volčje, Oklukova Gora, Zgornja Pohanca, Silovec, Pečice, Križe.

Četrtfinale v košarki za mlajše dečke

V torek, 26. 3. 2019, je na šoli potekalo četrtfinale v košarki za mlajše dečke, kamor so se uvrstili tudi naši učenci, kar je velik uspeh že sam po sebi.