GEOGRAFSKA LEGA

www.slovenija.si

Artiče ležijo ob regionalni cesti Brežice—Krško, približno na polovici poti. Za natančni zemljevid klikni na spodnjo ikono. To je majhna vasica na gričku z nadmorsko višino 223 m. Od tu je lep pogled na KrškoBrežiško polje z Gorjanci na južni strani in Orlico na severu.

Na okoliških kmetijskih površinah je veliko polj, sadovnjakov in vinogradov.

Šolski okoliš

V okoliš OŠ Artiče sodijo naslednja naselja:

Artiče, Dečno selo, Glogov Brod, Arnovo selo, Spodnja Pohanca, Trebež, Dolenja vas pri Artičah, Zgornji Obrež, del Gornjega Lenarta, Sromlje, Curnovec, Volčje, Oklukova Gora, Zgornja Pohanca, Silovec, Pečice, Križe.

LOGIČNA POŠAST, DRŽAVNO TEKMOVANJE

V soboto, 19. maja 2018, se je 20 učencev od prvega do osmega razreda udeležilo državnega tekmovanja iz logike Logična pošast v organizaciji društva Mathema.

NEJC ODLIČEN NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V SMUČANJU

V torek, 20. 3. 2018, se je ekipa OŠ Artiče udeležila državnega prvenstva v smučanju.

NIK AŠIČ PRVI NA LJUBLJANA OPEN

V soboto, 10. 3. 2018, je v Ljubljani potekal mladinski šahovski turnir Lars & Sven Ljubljana Open 2018.