AKTUALNE INFORMACIJE

MEDNARODNI MESEC ŠOLSKIH KNJIŽNIC

Šolska knjižnica OŠ Artiče se tudi letos pridružuje praznovanju in promociji šolskih knjižnic, ki poteka pod geslom ŠOLSKE KNJIŽNICE SO ZAKON!

Šolske knjižnice so nujno potrebne pri razvoju učnih spretnosti in kritičnega mišljenja. Šolski knjižničarji sodelujejo pri poučevanju, razvijanju učnih strategij, razvijanju različnih vrst pismenosti, razvijanju kritičnega mišljenja in ostalih kompetenc, ki so potrebne za delovanje v današnji družbi. Praznovanje mednarodnega meseca šolskih knjižnic opozarja na široko paleto dejavnosti, s katerimi knjižnice učence in starše opremljajo za življenje.

Kaj so v ta namen počeli učenci knjižničnega krožka, si lahko ogledate v galeriji.