GLASBENO OBARVANI DECEMBER PRI GUMBKIH

Igra in raziskovanje? Ja, to smo mi, Gumbki.. Vam povemo, kaj smo počeli v decembru?

V decembru smo na ustvarjalni delavnici v dopoldanskem času z babicami in dedki izdelali srebrne zvezde, ki smo jih obesili v igralnico. Otroci so bili obiska dedkov in babic veseli, skupaj so se igrali, smejali in raziskovali našo igralnico.

Prepevanje, igranje na male ritmične instrumente, kitara, flavta in ples so zaznamovali naš december.

V skupini pa se nam je pridružila tudi novinka. Posebej smo se razveselili obiska skupine Sončkov z vzgojiteljico Ruth in Suzano.

Opazovali smo zajčka, predvsem ko je priskakljal iz svoje hišice ven in lepega dne je zajček dobil obisk. Obiskala ga je majhna miška, ki je po tleh okoli hiške pobirala semena.

Predvsem pa smo se veeeeeeeeeeeeeeeeelllllllllllllllllllllikooooooooooooooooo cartljali, stiskali in počasi spoznavali svet.

Lepo vas pozdravljamo, Gumbki z vzgojiteljicami

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2019/2020 začenjamo z novim nacionalnim projektom ZDRAVJE V VRTCU v sklopu NIJZ (NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE)

Program promovira zdravje ter usmerja izvajanje aktivnosti za ohranjanje in krepitev zdravja v vrtčevskem okolju in izven tega.

Predstava Mini Moni

»Riše črte, barva, briše,

sive slone, bele hiše.

Rdeče, modre in zelene,

nariše sonce, tebe, mene.

Pobarvati zna čisto vse, čisto vse, … poljubčka pa ne.«

DRAMATIZACIJA PRI KAPLJICAH

V začetku meseca februarja se je tudi naša skupina predstavila z dramatizacijo.

BALONČKI V DEŽELI PALČOVIJI

Ah, ta dežela Palčovija!

Balončki že cel mesec iščemo palčke in škratke po Banovi hosti, a jih ne najdemo, pa naj bomo še tako spretni. Vedno se nam za las izmaknejo...