OBELEŽILI SMO TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tako kot vsako leto, smo tudi letos, v petek 16. novembra 2018 v okviru dneva slovenske hrane obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk.

Zajtrk je najpomembnejši obrok dneva. V preteklosti so bili obroki sestavljeni zgolj iz osnovnih živil (kruh, maslo, med, mleko in jabolka), v današnjem času pa trendi prehranjevanja žal kažejo na vse večje poseganje po že predelanih živilih.

Namen dneva slovenske hrane in projekta tradicionalni slovenski zajtrk je spodbujanje lokalne samooskrbe s kakovostno pridelano hrano, zdravega načina prehranjevanja, predvsem pa medgeneracijskega sodelovanja in prenosa znanja.

Najmlajši Ringarajčki so medse na zajtrk povabili babice in dedke, ostali otroci pa so na ta dan tudi ustvarjali čebelice, čebelnjak, panj,...

OTROCI in VZGOJITELJICE vrtca Ringaraja

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

PREDSTAVITEV KARATEJA MED VRTIČKARJI

" Karate ni samo boj in ni samo šport ", pravi trener posavskih borilnih veščin Veljko Jukič.

OBELEŽILI SMO TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

KU-KUC GLEDALIŠČE Z MAŠO IN MEDVEDOM

V sklopu lutkovnega abonmaja, smo v letošnje leto medse povabile Gledališče KU-KUC, z igrano predstavo MEDVEDJA SIMFONIJA.