KU-KUC GLEDALIŠČE Z MAŠO IN MEDVEDOM

V sklopu lutkovnega abonmaja, smo v letošnje leto medse povabile Gledališče KU-KUC, z igrano predstavo MEDVEDJA SIMFONIJA.

Tako so nam danes "postregli" s prav prijetno igrano predstavo, verjetno vsem otrokom poznano rusko ljudsko pravljico in istoimensko risanko

Maša in medved.

Lahko smo pokukali v mednarodno medvedjo pisarno, spoznali kaj vse mora preudarni Medved Medvedjev postoriti pred zimskim spalnim dopustom in poslušali slavno medvedjo skladbo - MEDVEDJA SIMFONIJA.

A kaj bi Medo brez navihane male nepridipravke Mašenjke?

Kaj vse mu je ob tem ušpičila... Laughing

Nihče ni ostal ravnodušen ob potegavščinah male Maše; nasmejali so se ne samo otroci, temveč tudi vzgojiteljice.

Zgodba nas je tako lahkotno popeljala v pravljico, mala Maša nekam daleč stran od vsakdanjosti, glasba v Rusijo, Medo pa v vsakdanje norčave skrbi...

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

PREDSTAVITEV KARATEJA MED VRTIČKARJI

" Karate ni samo boj in ni samo šport ", pravi trener posavskih borilnih veščin Veljko Jukič.

OBELEŽILI SMO TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tako kot vsako leto, smo tudi letos, v petek 16. novembra 2018 v okviru dneva slovenske hrane obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk.

KU-KUC GLEDALIŠČE Z MAŠO IN MEDVEDOM