PALČKOV ORIENTACIJSKI POHOD

Smerokazi na deblih, pisani nahrbtniki na ramenih otrok in drevesa, ki so že ob vstopu v gozd nekako obljubljala pravo malo pustolovščino … Vse to je zaznamovalo PALČKOV ORIENTACIJSKI POHOD po Banovi hosti.

Sončni žarki so le s težavo prodirali skozi košate krošnje, medtem ko smo si mi pozorno ogledovali drevesa in upali, da uzremo smerokaz in se tako prepričamo, da smo na pravi poti. Najprej nam jo je prekrižala mreža GOZDNEGA PAJKA, ki jo je bilo potrebno prestopiti, ne da bi se je pri tem dotaknili, ker nas bi sicer menda močno peklo po telesu. Sledilo je iskanje treh različnih drevesnih listov, pa štetje rok in korakov, potrebnih za objem enega izmed dreves oziroma določitev razdalje med dvema drevesoma in sklenitev kroga okoli bukve… Kako prijetno je bilo prisluhniti gozdu!

Ustvarili smo tudi odtise lubja in nazadnje še  GOZDNEGA MOŽA z bujnimi lasmi iz praproti. Bili smo prava delovna ekipa, v kateri je vladal ekipni duh in malce že tudi misel na tisto, kar nas je čakalo v nadaljevanju; malico iz nahrbtnikov.

Odkrili smo veliko skrivnosti Banove hoste, a ena zagotovo ostaja skrivnost; ni nam namreč uspelo najti mogočnega hrasta, pod katerim sta se nekaj dni pred našim pohodom skrivno sestala vzgojiteljica Tina in GOZDNI PALČEK, ki je menda kriv za tole našo gozdno pravljico. Pa naj tako tudi ostane …

Zapisala: vzg. Tina Kostanjšek

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

PREDSTAVITEV KARATEJA MED VRTIČKARJI

" Karate ni samo boj in ni samo šport ", pravi trener posavskih borilnih veščin Veljko Jukič.

OBELEŽILI SMO TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tako kot vsako leto, smo tudi letos, v petek 16. novembra 2018 v okviru dneva slovenske hrane obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk.

KU-KUC GLEDALIŠČE Z MAŠO IN MEDVEDOM

V sklopu lutkovnega abonmaja, smo v letošnje leto medse povabile Gledališče KU-KUC, z igrano predstavo MEDVEDJA SIMFONIJA.