PALČKI SMO PRESPALI V VRTCU

Pa smo dočakali večer, ko smo namesto domače sobe in svoje postelje preživeli noč kar v vrtcu. Otroci smo ga res nestrpno čakali, saj smo se sami dogovorili, kako bi potekalo druženje...

Za večerjo smo si zaželeli slastnih palačink, ki  nam jih je spekla Žigova mamica - bile so izvrstne. Posladkali smo se tudi s sočnimi jagodami in jabolčno pito.

Čas pred večerjo, smo si  zapolnili z igro Škratkovi copati, zaplesali smo v ritmu sambe in glasbe, ki jo radi poslušamo. In potem smo dočakali nočni kino s kokicami. To je bilo veselje. Po ogledu risank pa je sledilo preoblačenje v  večerno  toaleto- pižamo, umivanje zobkov in priprava na počitek.

Kazalec na uri je hitel prehitro, saj je ura odbila že 11 zvečer, otroci pa smo bili še vedno polni energije. Celo  tri pravljice nas niso uspele uspavati...hehe. Nato pa je vzgojiteljica po igralnici potrosila čarobni prašek in končno smo se otroci pogreznili v globoko spanje. Najprej so nekateri  še po tihem malo pokramljali s sosedom. Ko pa je ura  odbila polnoč, smo prav vsi Palčki  že trdno spali. In  tako so se tudi naše vzgojiteljice končno odpravile pod svojo odejo. Noč je minila zelo mirno. Prav lepo nas je bilo videti,saj smo bili zviti v klobčič, kot polhi pozimi.

Ja, res pogumno od nas, da smo prespali brez naših mamic in atijev…….in zato smo si zaslužili pohvalo, mar ne?

Ura je odbila pol 6. zjutraj. Prvi zaspanec se je že pretegnil  in oznanil, da je čas, da se vstanemo. Postopoma smo se pričeli prebujati tudi ostali, preoblekli smo se in seveda bili že polni energije, razigrani in nasmejani.

Ker nas je zunaj že vabilo sonce, smo si privoščili jutranji zajtrk na igrišču. Seveda smo pred tem še malo potelovadili, da smo si prebudili naše mišice in možgane.

In seveda prejeli smo tudi nagrado, za nočno spanje. Vsak otrok si je izbral poljubni tatoo, ki je krasil njegovo roko.

Veseli smo, da smo preživeli zabaven večer, mirno noč  in druženje, ki nam bo še dolgo ostalo v lepem spominu….

VAŠI PALČKI

Zapisala: vzg. Nataša Petelinc

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

Teden otroka v našem vrtcu

Letošnji teden otroka je potekal od 1. do 7.10.2018. Osrednja tema je bila PROSTI ČAS, ki ga v današnjem času otrokom kar primanjkuje ob pestrem tempu vsakdanjika družine.

BALONČKI in ŽOGICE na obisku na Policijski postaji Brežice

V sredini septembra smo se otroci iz skupine Balončki in Žogice odpravili na obisk na Policijsko postajo Brežice, da preverimo kaj vse delajo policistii in ali imajo pridržanega kakšnega tatu, hehe..

PALČKOV ORIENTACIJSKI POHOD

Smerokazi na deblih, pisani nahrbtniki na ramenih otrok in drevesa, ki so že ob vstopu v gozd nekako obljubljala pravo malo pustolovščino … Vse to je zaznamovalo PALČKOV ORIENTACIJSKI POHOD po Banovi hosti.