Glasbena predstava S TOLKALI IN PESMIJO OKOLI SVETA

V četrtek, 25. 1. 2018, sta nas obiskala prav posebna in hkrati zabavna glasbenika,ki sta s seboj prinesla različna tolkala.

Tolkala so glasbila, katere otroci najraje in najenostavneje opazujejo, saj je ritem prvinska glasbena komponenta, ki so jo začutili že v materinem telesu.

Glasbena urica je bila domišljijsko potovanje okoli sveta, pri katerem smo peli znane pesmice, plesali in spoznavali različna tolkala; mali in veliki boben, konge, gong, činele in druga tolkala.

Vse to sta nam predstavila tolkalec orkestra Slovenske filharmonije in prof. tolkal Franci Krevh ter akademski glasbenik - harmonikar Marko Brdnik.

Namen te glasbene predstave je bil, da nam na zanimiv in poučen način predstavita tolkala iz različnih delov sveta.

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

PUST, PUST ŠIROKIH UST!

Tudi v letošnjem šolskem letu smo nestrpno pričakovali obisk pustnih mask in norčij.

ŠKRATEK PREHLADEK PRI VRTIČKARJIH

Zima je končno tu.. tako pravijo otroci - saj je za njih tista prava zima, ko vidijo sneg .. Z zimo pa prisopihajo tudi prehladi, boleča grla.

Glasbena predstava S TOLKALI IN PESMIJO OKOLI SVETA