ZAKLJUČEK PROJEKTA RINGARAJČEK BRALČEK

Šolsko leto je naokoli in s tem smo tudi zaključili projekt Ringarajček Bralček.

Cilji projekta / kaj smo želeli doseči:

- spodbujanje jezikovne zmožnosti ( artikulacija, besednjak, besedila, komunikacija,... ),

- otrok se uči ( poskuša se opogumiti, samostojno pripovedovati ),

- otroku približati veselje do knjige,

- spodbujanje skrbi in odgovornosti,

- spodbujanje kreativnosti in domišljije ter

- vključevanje družine v vrtec in vrtca z družino.

Tako smo v sodelovanju s starši, vsaki družini omogočili, da skupaj z otrokom izdela svojo slikanico. Nastale so prave literarne umetnije, od Rdeče kapice, pogumnih vitezov, Muce copatarice, knjige o raznih vozilih, o hišnih ljubljenčkih, o škratku Copatku, žogi, pa vse do Čudežne rdeče pese.. Laughing

Knjige, slikanice smo razstavili na vpogled v zgornji telovadnici naše šole.

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

DECEMBRSKE DELAVNICE

December je čas veselja, čarobnosti, ustvarjalnosti. Tako smo si tudi mi zaželeli malo tega duha prenesti tudi v naše igralnice.

OGLED DRAMSKO-LUTKOVNE PREDSTAVE

Decembrski čas je čas obdarovanja.. Tako je Občina Brežice podarila vrtčevskim otrokom ogled dramsko-lutkovne predstave Šivilja in škarjice v Domu kulture Brežice.

POHOD S SNEŽAKOM SREČKOM

Iz daljne Bele dežele sta prišla snežak Srečko in snežinka Linka v naš vrtec, poiskati snežinko Potepinko...