TEDEN OTROKA PRI RINGARAJČKIH

Prvi teden v oktobru je povsod posvečen še posebno otrokom, saj poteka teden otroka.

V tednu otroka smo v vrtcu Ringaraja načrtovali veliko dejavnosti.

V ponedeljek smo izvedli Ringarajčkov tek za zdravje - mini kros. Udeležili smo se ga vsi, razen najmlajši otroci, kobacajčki.

V skupine so "prišle" Klepetavčice in Klepetulje, glasbene vile, čivke, Žolodko, gosenica Tinka,... Ja, veliko obiskov smo imeli.

Klepetavčice so prišle s pravljičnimi kovčki v vsako skupino, s prav posebno nalogo. Ker pa so klepetavčice prave klepetulje, bojo z veseljem klepetale in poslušale branje pravljic z družinami.

Domov z otroki pa bojo odhajale tudi naše maskote skupine. Gumbek, gosenica Tinka, Želodko in ovčka Cvetka.

V četrtkovo dopoldne pa je k nam prišla klovnesa Eva s svojimi klovnovskimi vragolijami.

Vzgojiteljice vrtca pa so v petek uprizorile lutkovno dramatizacijo Gasilec Miha reši kuhinjo, katero so si otroci z zanimanjem ogledali.

Imeli smo se zelo lepo in ustvarjalno, kljub temu, da ni vedno sijalo sonce, smo z našo dobro voljo in iskrivostjo pripeljali sonce v naš vrtec.

Zapisala: vzg. Tanja Mežič

PROJEKT: GLASBENA SKRINJICA

Zakaj glasba?

Ker otroke:

- pomirja in sprošča,

- vpliva na razvoj njihovih možganov,

- spodbuja medsebojne interakcije,

- navaja na sodelovanje in prilagajanje,

- vpliva na otrokov osebnostni razvoj,

- navaja otroke na subtilnost,

- spodbuja kreativnost,

- nudi občutke zadovoljstva in sprejemanja.

PROJEKT: EKO VRTEC

CILJI, ki uresničujejo program ekovrtec so razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov, učinkovita raba naravnih virov, spodbujanje kreativnosti in izmenjava idej ter vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju.

PROJEKT: Z GIBANJEM DO ZDRAVJA

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z projektom Z GIBANJEM DO ZDRAVJA, v povezavi s športnim programom MALI SONČEK.

DECEMBRSKE DELAVNICE

December je čas veselja, čarobnosti, ustvarjalnosti. Tako smo si tudi mi zaželeli malo tega duha prenesti tudi v naše igralnice.

OGLED DRAMSKO-LUTKOVNE PREDSTAVE

Decembrski čas je čas obdarovanja.. Tako je Občina Brežice podarila vrtčevskim otrokom ogled dramsko-lutkovne predstave Šivilja in škarjice v Domu kulture Brežice.

POHOD S SNEŽAKOM SREČKOM

Iz daljne Bele dežele sta prišla snežak Srečko in snežinka Linka v naš vrtec, poiskati snežinko Potepinko...